O nás

Proč právě „Sou100“?

Samotné slovo „sousto“ evokuje v každém člověku kousek něčeho dobrého. Je to sousto výtečného jídla.

Restauraci jsme otevřeli v roce 2018, tedy v roce 100. výročí založení republiky. Není to náhoda, na toto výročí navazujeme úctou k tradici a zároveň otevíráme současnou éru s moderní kuchyní.

Český jazyk, který je štědrý na různé slovní hříčky a spojení nám dal možnost propojit i tyto dvě věci, a tak vzniklo „Sou100“.

O nás

Sou100 Žižkov je moderní pivní restaurace. Převažují u nás české recepty, ovšem dáte si také skvělý burger. Jídla připravujeme moderním způsobem a stejně tak je servírujeme.

S láskou se věnujeme péči o naše pivo. Na čepu máme vlajková piva z pivovaru Plzeňský Prazdroj. Dostanete u nás perfektně načepované mlíko, šnyt i hladinku. Pro fajnšmekry máme připravené pivní koktejly a limonády. I když se na pivo zaměřujeme, nezapomínáme ani na milovníky dobrého vína či míchaných nápojů.

Se surovinami se snažíme zacházet šetrně a neplýtvat.

Náš interiér

Pro návrh interiéru jsme oslovili IOstudio, které bylo již v minulosti oceněno za návrhy restauračních zařízení a konceptů. Podařilo se jim vytvořit moderní, ale přesto útulnou a příjemnou atmosféru. Zároveň byly zakomponovány velmi rafinované prvky, které odkazují i na naše další projekty. Stěny připomínající bedny mají evokovat, že jsme společnost, která se zabývá také poskytováním cateringových služeb. Žlutá skla s bublinami mají kromě vytvoření intimních oddělených partií restaurace znázorňovat pivní půllitr plný zlatavého moku.

Kdo za tím stojí

Naše společnost vznikla v roce 1995. Začínali jsme čistě jako cateringová firma. Postupem času jsme přidávali další projekty. Nejprve to byla italská restaurace Fabiano v pražské Liboci, která je již dnes tradiční oázou italské kuchyně v této části města. Postupem času jsme se rozrostli také o jídelnu Café Empiria na Pankráci. V průběhu doby vznikaly i jiné projekty, které jsou ale dnes již minulostí. Rok 2018 pro nás byl ovšem významným mezníkem. Spolupracovali jsme na otevření multifunkčního centra Cubex Centrum Praha jako dvorní dodavatel cateringových služeb a především jsme otevřeli Sou100 Žižkov. V pražských Holešovicích také provozujeme moderní bistro il Bistro.